Küsen kedinin gönlü nasıl alınır?

Çeşitli sebeplerden kediniz size küsebilir. Küsen kedinin gönlü nasıl alınır veya kediler affeder mi diye iç geçiriyor olabilirsiniz. Gelin, istediği zaman sizi sinirlendiren istediğinde tek mutluluğunuz olan bu afacanlara yakından bakalım.

Kedi tavlama: Küsen kedinin gönlü nasıl alınır?

Hayat şartları, bazen sizi seyahate zorlayabilir. Bu tip durumlarda çoğu insan, kedisini güvendiği arkadaşına emanet eder. Aradan geçen birkaç gün kedinizin size küsmesini sağlayabilir. Seyahatinizden döndüğünüzde bir bakarsınız kedinizin size hiç yanaşmıyor.

Yapılan araştırmalara göre, bu durumun sebebi kedilerin konfor alanını biranda terk etmesi ve yalnız hissetmesinden kaynaklıdır. Halk arasında her ne kadar bu duruma “nankör kedi” yakıştırması yapılsa da durum böyle değildir.

Kediler, bu tip durumlarda bıraktığınız kişinin ortamına ayak uydurmaya çalışır. Sonrasında sizin geri dönmeniz onlar için tekrar bir ortam değişikliğidir. Bu yüzden, hızlı adapte olamayabilirler.

Seyahat bunun tek sebebi değildir. Kediye daha önce şiddet uygulanmış olabilir. Bu da kedinin herhangi bir insana güven duymasını engeller. Duyduğu güveni, hızlıca kaybedebilirsiniz.

Kedinize bağırdıysanız o da size kinlenmesi için bir nedendir. Böyle durumlarda kediler, sahiplerini tırmalamaya ya da yanına yaklaşmamaya başlar. Peki, küsen kedinin gönlü nasıl alınır maddeler halinde inceleyelim.

  1. Ödül maması ya da yaş mama verin. Kedilerin neredeyse tamamı yaş mamaya bayılır. Yaş mama, kedileri tavlamanın en kolay yoludur. 1 haftalık denemenizde ağır bir travma yaşamadıysanız size tıpış tıpış döner.
  2. Oyun oynayın. Mama taktiğini oyunlarla güçlendirin. Yemek sonrası onunla oynadığınız 15-20 dakikalık oyunlar, güvenini tekrar inşa edecektir.
  3. Sabırlı olun. Amerika bir günde kurulmadığı gibi kedinizin de siz parmağınızı oynatınca affedeceğini düşünmeyin. Kediler, ortama ayak uydurmada çok yetenekli canlılardır. Onları belirli bir süre kendi hallerine bırakmak, size güven duygusunu tekrar aşılar.
  4. Ona bağırmayın. Yanında yüksek sesle konuşmayın. Yüksek ses, kediler üzerinde itici güce sahiptir. Bu tip durumlara maruz kaldıklarında saldırganlaşırlar.
  5. Zorla yıkamayın. Birçok kedi severin yaptığı büyük hata budur. Kediniz bu durumdayken onu zorla yıkamak sizi tırmıklamasıyla sonuçlanacak bir eylemdir.

Unutmayın ki, kediler oldukça duygusal narin yapılı canlılardır. Bu sebeple, onlara ilgi göstermek ve mesafe tanımak kedinizin size aşık olmasını sağlar.

Kedime vurdum ne yapmalıyım?

Hayvan sever insanlarda bazı durumlarda hayvanlara zarar verebilir. Örneğin, kedinizle oyun oynarken istemeden de olsa ona vurabilirsiniz. Sonrasında pişman olsanız da kedinizle iletişiminiz aynı olmaz. Bu da sizi kedime vurdum ne yapmalıyım sorusuna iter.

Öncelikle, sabırlı olun. Bu durumu hemen çözmek için saçma sapan hareketlerde bulunup onu zorlamayın. Kedinize mesafe tanımanız oldukça önemlidir. Ödül maması, bu durumlarda olmazsa olmazlardandır. Ödül mamasını ihmal etmeyin.

Size ısınmaya başladığında onunla oyun oynayın. Oyunlar, kedi ve insan arasındaki en büyük köprülerden biridir.

küsen kedinin gönlü nasıl alınır
küsen kedinin gönlü nasıl alınır

Dövülen kedi ne yapar?

Dövülen kedi çoğu zaman ağır travma yaşar. 3-4 ay bu psikolojiden çıkamaz ve yeni bir duruma alışması yaklaşık 1 yılı bulur.

Dövülen kediyi sahiplenmek ya da evdeki çocukların onlara sürekli şiddet uygulaması ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda ona sevginizi uzaktan göstermeniz gerekir. Oldukça hassas davranmalısınız.

Kediler şiddeti unutur mu?

Kediler hakkında merak edilen sorulardan biri de kediler şiddeti unutur mu sorusudur. Buradaki şiddeti sadece insan olmayan fakat insan sıfatıyla yaşayan kişilerin yaptıkları işkencelerle sınırlandırmamak gerekir.

Kediler diğer evcil hayvanlara göre zararsızdır. Ve ülkemizde sokaklarda oldukça fazla bulunur. Bu yüzdende çocuklar için de bir oyun aracıdır. Sokağa bırakılan bilinçsiz çocuklar, kedilere şiddet uygulayabilir.

Kedilerin hafızası oldukça kuvvetlidir. Fakat bu hafıza yapısı uzun sürelidir. Örneğin, yemek yediği yeri aradan 5 yıl da geçse unutmaz. Şiddet onlar için bu durumda değildir. Ağır travma dönemi yaşasalar da bunu sevgi ile atlatabilirler. Bunun için oldukça sabırlı ve ilgili davranmanız gereklidir.

Muhabbet kuşunun küstüğünü nasıl anlarız?

Kediler affeder mi?

Kediler, hassas yapılıdır. Bu sebepten dolayı yengeç burcu insanlara çok benzer. Sizi hiç tanımıyor gibi yapması ya da sizden kaçması sizi korkutmasın. Kediler affeder mi sorusunun cevabı koca bir evettir. Sadece sabırlı olun ve ona zaman tanıyın.

Sizin ona olan sevginizi gördükçe zamanla tekrar sizinle kaynaşacaktır. Ödül maması ve oyunlar bu süreci hızlandırır.

küsen kedinin gönlü nasıl alınır video

Sitemizde birçok içerik bulunmaktadır. Küsen kedinin gönlü nasıl alınır yazısını beğendiniz mi?

Reiki nasıl yapılır?

Dişi kenevir ne zaman hasat edilir?

Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır?

Küsen kedinin gönlü nasıl alınır?
Küsen kedinin gönlü nasıl alınır?

Küsen kedinin gönlü nasıl alınır yazımızla ilgili yorumunuzu bekliyoruz.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın