Reiki nasıl yapılır?

Japonca bir kelime olan Reiki nedir ve Reiki nasıl yapılır soruları kafanızı mı kurcalıyor? Bu yazımızda bu soruları gidererek bu konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız. Türkçeye çevrildiğinde yaşam enerjisi anlamına gelir.

Reiki nedir?

Reiki, Japonca bir kelimedir. Rei ve ki hecelerinin birleşmesinden oluşur. Rei, her yerde var olan ki ise yaşam enerjisini ifade eder.

Reiki nedir sorusunun cevabını şöyle özetleyebiliriz. Reiki, vücudunuzun içerisinde barındırdığı enerji sayesinde insanları el yardımıyla iyileştirme yöntemidir.

İsminin Japonca olmasından kaynaklı, Japon geleneği sanılabilir. Fakat, farklı kültürlerde farklı isimlerde yaygın olarak kullanılır. Örneğin, Hindistan’a gittiğinizde Prana, Çin’de chi olarak adlandırılır.

Bazı durumlarda, modern tıp çaresiz kalabilir. Reiki, bu tip durumlarda alternatif bir çözüm yolu olarak kullanılır. Modern tıp ile çelişmez. Avrupa’da ya da dünyanın çeşitli ülkelerinde birçok Reiki klinikleri mevcuttur.

Sağlık sigortası poliçeleri, bu ülkelerde Reiki tedavisini karşılar. Yoga gibi din ya da inanış biçimiyle ilgili değildir. Reikinin kullanım amacı, vücuttaki enerji dengesini sağlayarak kişinin iyileşmesini sağlamaktır. Odaklandığı tek nokta enerji ve enerjinin doğru kullanımıdır.

Enerji, canlılar aleminin en büyük ortak özelliklerinden biridir. Yaşam enerjisi düşük olan insanlar, fazla olanlara göre çok daha sık hastalıklarla karşılaşır. Reiki, yaşam enerjisini artırarak daha sorunsuz bir yaşama ulaşmayı hedefler.

Reiki nasıl yapılır? Reiki yöntemleri nelerdir?

Reiki kavramının kafanızda oturduğunu düşünüyoruz. Peki, Reiki nasıl yapılır biraz da bundan bahsedelim.

Üç aşamalı bir eğitim programı bulunur.

İlk Aşamaİkinci AşamaÜçüncü Aşama
Enerjiyi tanıma ve hissetme üzerinedir. Aynı zamanda ellerinizle bu enerjiyi yönlendirmeyi öğrenirsiniz. Enerji merkezi gibi kavramlar hakkında bilgi sahibi olursunuz.Problem tanısı koyma adımıdır. Yaşanan rahatsızlığın nereden kaynaklandığını tespit etme üzerinedir.Odaklanma ve çözüm aşamasıdır. Yaşanan olumsuz durumun temeline inip, çözüme kavuşturma bu aşamada gerçekleşir.
reiki nasıl yapılır

Vermiş olduğumuz aşamaları atladıkça, vücudunuzun enerji seviyesinde artış meydana gelir. Üçüncü aşamanın da tamamlanması durumunda öğrenci durumundan çıkıp öğretmen konumuna gelebilirsiniz.

Uzak doğu kökenli olmasından dolayı, Reiki ayin ve ritüel gibi gözünüzde canlanabilir. Fakat, Reiki için özel hazırlanmış bir maddeye, müziğe ya da dansa gerek yoktur.

Reiki yapılacak kişinin kendini rahat edeceği bir ortamda uzanması şarttır. Reikinin temeli elle tedavi olduğu için tedaviyi uygulayan kişi, ellerini 3-4 santimetre uzak tutarak reiki gönderir. Bu işlemi yaparken tedavi olan kişinin parmakları bitişik olmalıdır. Ağrılı bölgelerde reikiyi yapan kişi elle temasla enerji akmasını sağlar.

Reiki nasıl yapılır
Reiki nasıl yapılır

Reiki kimlere uygulanmaz? Günümüzde kanser hastalarının birçoğu rahatlama için bu yöntemi tercih eder. Vücuda herhangi bir zararı yoktur. Reiki işlemi başarısız olursa hiçbir şey hissetmezsiniz. Herhangi bir yan etkisi bulunmaz.

Reiki nasıl yapılır sorusunu soran kullanıcılar bunları da sordu:

Reiki nasıl yapılır yazısı hoşuna gittiyse bunlarda göz at:

Gürcistan teknoloji siteleri 2023

Muhabbet kuşunun küstüğünü nasıl anlarız?

Dişi kenevir ne zaman hasat edilir?

Netflix Çevirmen Maaşı 2023

reiki nasıl yapılır video

Reiki nasıl yapılır ile ilgili soru ve sorunlarınızı yorumlardan paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda deneyimlerinizi de bekliyoruz.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın