Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır?

İlişkilerde soğukluk onun sonlanmasına sebep olur. Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır ya da evli mutsuz erkek nasıl davranır soruları kafanızda yer ediniyor olabilir. Aynı zamanda bu durumda siz de olabilirsiniz. Eşinden soğuyan erkek ne yapmalı ya da evli bir erkek nasıl davranmalıdır sorularını detaylandıralım.

Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır? Belirtileri nelerdir?

Genellikle, kadınlar ilişkilerdeki soğumaları sezmede uzmandır. Fakat, bazı durumlarda ilişkiye kapıldıkları için fark edemez. Bunu anlayanların çoğu da bu belirtilerin doğru olduğuna inanmak istemez.

Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır maddeler halinde ele alalım.

 1. Sana ayırdığı zaman azalır: Eşinizin size ayırdığı zaman aşamalı şekilde sebepsiz yere azalıyorsa ilgi kaybı yaşıyor demektir. Fakat, bu iş yoğunluğu gibi etkenlerle karıştırılmamalıdır.
 2. Ortak paylaşımlar azalır: Zamanın azalması, ortak paylaşımları da etkiler. Bu yüzden, ilişkilerin kopmaya başladığı evre burasıdır. Eşinizle hiçbir şey paylaşamaz olursunuz.
 3. Cinsel isteğin bitmesi: Evlenmeden önce cinsellik konusunda daha hoyrat davranan eşiniz bu konuda adım atmayabilir. Kendi kendine bir yaşamın peşine düşmüş demektir.
 4. Göz temasında bulunmaması: Eşinden soğuyan erkekler, eşleriyle iletişim kurduğunda göz temasında bulunmak istemez.
 5. Unutkanlık başlangıcı: İlişkiye ve size veren değer azaldıkça partnerinizin sıklıkla bir şeyler unuttuğuna şahit olursunuz.
 6. Erken uyuma: Eşiniz giderek erken uyumaya başladıysa bu da belirtilerden biridir. Kendisine yüklendiğini düşündüğü sorumluluklardan kaçma biçimidir.
 7. Durmadan ciddi konuları konuşma isteği: Siz ne yaparsanız yapın konu bir şekilde ciddi konulara gelir. Bunun sebebi, içerisinde hissettiği soğukluktur.
 8. Dikkat dağınıklığı: Unutkanlık gibi soğuyan erkeğin, net belirtilerinden biridir.

Yukarıdaki maddelerin bazılarını kendi ya da çevrenizdeki ilişkilerde gözlemleyebilirsiniz. Bu maddeler tek başına eşinden soğuyan erkek nasıl davranır sorusuna cevap değildir. Listelemiş olduğumuz maddelerden 5 ve üzeri belirtiyi görüyorsanız çanlar sizin için çalıyor demektir.

Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır
Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır

Evli mutsuz erkek nasıl davranır?

Eşinizin mutsuz olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Peki, evli mutsuz erkek nasıl davranır ya da belirtileri nedir yakından bakalım.

 • Evli mutsuz erkeklerde görülen davranışlar aşağıdaki gibidir.
 • Konuşmaktan kaçınırlar. Sürekli sessiz kalmayı düşünürler.
 • Partneriyle iletişimleri kopuk ve azdır.
 • Sorunları çözmeye çalışmaz, sürekli susarak ya da görmezden gelerek sorunu ört pas etmeyi tercih eder.
 • Karşısındakinin duygu ve düşüncelerini yok sayar. Bu yüzden, sadece kendine mantıklı gelen ya da kendi isteği olan eylemlere katılır.
 • Mücadele vermezler.

Yukarıdaki maddeler, evli mutsuz erkek davranışlarının en büyük belirtileridir.

Eşinden soğuyan erkek tekrar sever mi?

Eşinizin sizden soğuduğunu düşünmek aklınıza eşinden soğuyan erkek tekrar sever mi sorusunu getirebilir. Erkekler burada ikiye ayrılır. Erkeklerin bazıları, ilişkilere tekrar kolay bir biçimde adapte olabilirken diğerleri, aynı tadı alamadığından yakınır.

Burada dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

 1. Sizden soğumasını sağlayan durumu ortadan kaldırın.
 2. Beni sevsin diye her dediğini kabul etmeyin.
 3. Sınırlarınızı koruyun.
 4. Cinsel istek uyandırın.

Kadınları çoğu bu maddeleri uygulamaz. Ve bu ilişkiler zamanla tarihin tozlu sayfalarına karışır. Burada dikkat edilmesi gereken en büyük nokta soğumayı sağlayan durumun yok edilmesidir. Tekrar tekrar aynı tartışmaları yaşamak, insanı yorar.

Bu tartışmalardan kaçınmanız oldukça kritiktir. Bu durumdan kaçınırken her dediğine evet deyip onu mutlu etmemeye çalışmanız da oldukça önemlidir. Bu davranışta oldukça itici bir davranıştır.

Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır?
Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır?

Bir erkek eşiyle neden ilgilenmez?

İlgisizlik, kadınların dayanabileceği durumlardan biri değildir. Bu yüzden ilgi görmeyen kadınlar bunun sebebini arar. Bir erkek eşiyle neden ilgilenmez hiç düşündünüz mü?

 • Genellikle, kadınlar evlendikten sonra kendilerini salma sürecine girer. Özendikleri hiçbir şeyin önemi yoktur. Özellikle, evlendikten sonra kadınlarda ciddi kilo alma problemi görülür.
 • Bakımsızlıkta bunun başka bir örneğidir. İstediğimi elde ettim kafasına bürünen kadınlar, bir süre sonra eşinden ilgi göremez.
 • Erkeğin evlilik psikolojisi de bunların arasında sayılabilir. Yetiştirilme biçime göre değişiklik gösterse de erkekler, evlenmeden önce ve evlendikten sonra şeklinde iki farklı yaşam içerisinde yaşar.
 • Uzun süren kavgalar ve anlaşmazlıklar, ilgisizliği doğurur. Aynı evi paylaşmak, bazen zor olabilir. İki tarafında geri adım atmadığı çözümsüz tartışmalar, ilişkide kopukluğa neden olur.
 • Erkeklerin doyumsuzluğu da ilginin tükenme sebebi olabilir. Çoğu erkek, yaş olarak ilerledikçe kafa olarak geriler. Hayatını genç bir kadınla geçirme düşüncesine odaklanırlar. Hayalleri hep bu yönde olduğu için siz bir şey yapmasınız da ilgisi yok olabilir.
 • Evlilik, monoton bir hayatın başlangıcıdır. İçerisinde belirli dengeler ve düzen barındırır. Bu da kimilerine, heyecansız gelebilir. Bu psikolojiye giren erkekler ilgilerini başka kadınlara yöneltir.

Yukarıdaki maddelerden bazıları eşinizin sizinle ilgilenmeme sebebi olabilir.

Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır sorusundan sonra bu soruları da merak edebilirsiniz.

Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır yazısı hoşunuza gitti mi? Sitemizdeki diğer içeriklere de göz atın.

Netflix Çevirmen Maaşı 2023

Reiki nasıl yapılır?

Muhabbet kuşunun küstüğünü nasıl anlarız?

Dişi kenevir ne zaman hasat edilir?

Youtube üzerinden konuyu dinleyebilirsiniz.

Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır video
5/5 - (1 vote)

“Eşinden soğuyan erkek nasıl davranır?” üzerine bir yorum

Yorum yapın