Eczanelerde Satılan En Etkili Zayıflama Hapı

Kilolarla baş etmek bazen oldukça yorucu olabilir. Eczanelerde satılan en etkili zayıflama hapı sayesinde bu konuda hızlı bir adım atmak mümkün. Eczanelerde ilaçların satılabilmesi için Sağlık Bakanlığı onayı gerekmektedir. Bu sebeple güvenilirdir. Fakat doktor kontrolü olmadan kullanmak ciddi sorunlara yol açabilir.

Eczanelerde Satılan En Etkili Zayıflama Hapı
Eczanelerde Satılan En Etkili Zayıflama Hapı

Eczanelerde Satılan En Etkili Zayıflama Hapı

Obezite, çağımızın büyük problemlerinden biridir. Genellikle, doktorlar tarafından zayıflama hapları, obezite sorunu olan insanlara yazılır. Doktor gözetimi dışında kullanmak oldukça tehlikelidir. Eczanede satılan zayıflama ilaçları listesi aşağıdaki gibidir.

  • Xenical Forte
  • Meridia
  • Thincal
  • Reductil
  • Wanabi Forte

Yukarıda vermiş olduğumuz eczanelerde satılan en etkili zayıflama hapı listesidir. Bu haplar farklı kilo ve problem üzerine doktorlar tarafından reçete edilir. Gelin bu zayıflama ilaçları nerede ve nasıl kullanılıyor bir göz atalım.

Xenical Forte

Eczanelerde satılan en etkili zayıflama hapı kelimesinin karşılığı Xencial Forte’dir. Kullanılmaya başladıktan sonra doğrudan sindirim sistemine etki eder. Kullanım dozu kişiden kişiye değiştiği için doktor tavsiyesine göre verilmelidir. Oldukça kuvvetli bir ilaçtır. Reçetesiz satışı bulunmamaktadır.

Vücutta yağ yakılmasını sağlar. Bu sayede kilo vermeyi kolaylaştırır. Obezite hastalarına en fazla yazılan ilaçtır. İlacı 3 ay boyunca düzenli kullanmalısınız. Kullanım sırasında yağ içeren diyetler yapmalısınız. Yağ içermeyen diyetlerde ya da kısa süreli kullanımlarda herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Meridia

Meridia, Xencial Forte’a göre daha çok sağlık sorunları sebebiyle kilo alan hastalar için üretilmiştir. Ortak özelliklerinden biri reçetesiz satışı olmamasıdır. Tansiyon, kolesterol, diyabet gibi rahatsızlıklardan kilo alımı oldukça kolaydır. Bu tip sağlık problemlerinden dolayı kilo aldıysanız doktorların ilk önerisi Meridia olacaktır.

Doktorlar, kullanım süresini ve dozu hastanın durumuna göre belirlediği için genel bir kullanım şekli yoktur. Tablet şeklindedir.

Ağır bir ilaç olduğundan hamilelik dönemindeki kadınların kullanması yasaktır. Ve yine aynı nedenden 60 yaş üstü insanlar ve 15 yaşını doldurmamış kişilere bu ilaç kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Doktorların önerdiği zayıflama ilacı olsa da tek başına bu işlevi gerçekleştiremez. İlaç kullanımının yanı sıra doğru diyet ve spor gerektirir.

Thincal

Thincal yapı olarak Xenical Forte’a çok benzemektedir. Doktorunuz birini reçeteye yazmadıysa muhtemelen sonraki adımı bu olacaktır. Aşırı kilo sorunu olan insanlara oldukça yazılan tablettir.

Xencial Forte’a göre ilk farklılığı yağ içeren beslenme yerine düşük kalorili diyetlerle birlikte kullanılmasıdır. Eczaneler dışında başka yerden temini mümkün değildir.

Kontrolsüz kullanıldığında oldukça tehlikeli bir ilaçtır. Bu yüzden hamile kadınlar ya da emziren anneler, ilaç kullanımı yapamaz. Mide ya da bağırsak sisteminde sorun yaşayan ya da geçmtişte bu tip sorunları olan kişilerinde kullanması tavsiye edilmez.

Yaşınız 18 den küçükse bu tablet doktorlar tarafından sizlere yazılamaz.

doktorların önerdiği zayıflama ilaçları
doktorların önerdiği zayıflama ilaçları

Wanabi Forte

Eczanelerde reçetesiz satılan zayıflama ilaçları arasında en çok tercih edilenedir. Sağlık bakanlığı onayı olduğu için doktorların önerdiği zayıflama ilaçları listesinde ilk sıralardadır. İçerisinde 120 adet kapsül bulundurur.

Wanabi Forte’nin çok önemli iki işlevi vardır. Bunlardan ilki vücuttaki yağ yakılmasını hızlandırmaktır. Bunu yaparken yaşamış olduğunuz açlık hissini de ortadan kaldırır. Bu yüzden oldukça fazla tüketilen bir ilaçtır.

İlaç hakkında kullanım detayları kutusunun içerisinde yer almaktadır. Kullanımı dikkatli okumayı unutmayın. Wanabi’nin ikinci büyük işlevi günlük aldığınız gıdanın yaklaşık olarak %30’nu yakmasıdır. Düşük kalorili diyetlerle birlikte kullanıldığında çok hızlı kilo vermeyi sağlar.

Sizin hiç ilaç deneyiminiz oldu mu? Kullandığınız zayıflama ilaçlarını bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Sabun büyüsü nedir?

eczanelerde satılan en etkili zayıflama hapı video
5/5 - (1 vote)

“Eczanelerde Satılan En Etkili Zayıflama Hapı” üzerine bir yorum

Yorum yapın