Sağ elin kaşınması ne anlama gelir?

Sağ elin kaşınması, çeşitli kültürlerde farklı anlamlara gelir. Bu inanışların bilimsel bir dayanağı olmadığı gibi gerçek olması durumu da şüphelidir. Peki, sağ elin kaşınması ne anlama gelir?

Sağ elin kaşınması ne anlama gelir ve ne yapılmalı?

Toplumumuzda sağ elin kaşınması, genellikle para geleceği durumuna işaret eder. Sağ eliniz kaşınıyorsa mutluluk kapınızı çalabilir. Beklemediğiniz para sizi bulabilir. Yüksek kazançlı bir işe girebilirsiniz. Piyangoyu vurabilirsiniz.

Kısacası ilk anlamı maddi durumunuzu düzeltmeye yöneliktir.

Sağ elin kaşınması bir diğer anlam taşıyabilir. İkinci olarak misafir ya da uzun zamandır görmediğiniz birinin sizi ziyaret edeceği manasına gelir. Bu durumda örneğin 40 yaşındasınız lise arkadaşlarınızı görebilirsiniz. Ya da uzun zamandır karşılaşmadığınız bir akrabanız karşınıza çıkar.

Normal şartlar altında yüzünü gördüğünüzde direkt olarak hatırlamayacağınız biri ile karşılaşmanız yakın denilebilir.

İlginizi çekebilir: Tiyokas krem ne işe yarar?

Bilimsel olarak sağ elin kaşınması ne anlama gelir?

Yukarıda bahsettiğimiz sağ elin kaşınması durumu, yaygın toplumsal inanışlardan gelir. Fakat, olaya bilimsel yaklaşıldığında durum bunlardan farklılık gösterir.

Sağ el kaşınması, cilt sağlık problemidir. Sıklıkla oluyorsa para ya da misafir beklemek yerine doktora gidilmelidir. Bu alerjik reaksiyonlardan kaynaklı olabilir. Bu yüzden, alerji testi sizin için avantajlı olacaktır.

Diyabetten, böbrek hastalıklarına ya da karaciğer yetmezliği gibi ciddi hastalıkların bir belirtisi de sağ elin kaşınmasıdır. Bu sebeple, sağ el kaşınmasını ciddiye alıp doktora gidilmesi önemlidir.

İlginizi çekebilir: Düşüğü hızlandırmak için ne yapmalıyım?

sağ elin kaşınması ne anlama gelir
sağ elin kaşınması ne anlama gelir

İlginizi çekebilir: Kedi isim önerisi

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın