Maçkolik BV ne demek? Ne Anlama Geliyor?

Teknolojinin gelişmesi, sporseverlerin hayatında Maçkolik, Sahadan gibi uygulamaların girmesini sağladı. Fakat bu uygulamalarda bazı kısaltmalar kafa karıştırabiliyor. Örneğin, Maçkolik BV Ne demek? Maçkolik BV nedir? Yazımızda bulabilirsiniz.

Maçkolik BV Ne Demek?

Maçkolik BV ifadesinin anlamı Başlama Vuruşu olarak geçmektedir. Maçkolik ve Sahadan gibi uygulamalarda bu tip kısaltmalar oldukça kullanılır.

Maç başlamamışsa V sembolünü maç başladıktan sonra BV ye döner. Artık klasikleşmiş, günlük hayatta dahi kısaltma şeklinde kullandığımız örnekler de vardır.

Örneğin MS kısaltması maç sonucunu ifade eder. Yine yarıda kalan maçlarda Yrdk kısaltmasını görebilirsiniz.

Her teknolojik uygulama gibi Maçkolik’te donma, takılma gibi problemler yaşayabilir. Bazen canlı görsel anlatıma girdiğinizde sadece BV kısaltmasını görürsünüz. Bu aslında maçın başladığını fakat verileri çekmekte bir problem olduğunun göstergesidir.

Sizler için Maçkolik BV gibi birkaç kısaltmadan bahsedelim.

Maçkolik BV ne demek
Maçkolik BV ne demek

Maçkolik C ne demek?

Maçkolik’te C harfi, o an maçın oynandığı manasına gelmektedir. Canlı kelimesinin kısaltması C ile ifade edilir.

Maçkolik’te iddia oynanır mı?

Uygulama, aktif olarak oynanan, geçmişteki ve gelecekti maçların skorlarını gösterir. Maçkolik üzerinden iddia oynamak mümkün değildir.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Sabun Büyüsü Nedir?

Merak ettiğiniz kısaltma ifadelerini bizlere yorumlardan yazabilirsiniz. Ya da maçkolik bv nedir? gibi konuyla ilgili başka merak ettiğiniz sorular varsa belirtiniz.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın