Barmen Kokteyl Tarifleri

Bir parti düzenlemeye karar verdiniz ama ne yapacağınıza karar veremediniz mi? Endişelenmeyin, çünkü barmen kokteyl tarifleri dünyası sizi bekliyor! İsterseniz tatlı, isterseniz baharatlı, isterseniz de renkli kokteyller yapabileceğiniz tariflerle buradayız. Hem de parti için en iyi barmen kokteyl tarifleri sizler için hazırlandı.

Süper Lezzetli Barmen Kokteyl Tarifleri

 1. Mojito: Klasik bir kokteyl olan mojito, limon, nane yaprakları, şeker, buz ve rom birleşiminden oluşur. Buzları ezerek hazırlanan mojitoyu yaparken, nane yapraklarını kırmadan eklemeyi unutmayın.
 2. Margarita: Bir diğer klasik kokteyl olan Margarita, tekila, lime suyu ve Cointreau ile yapılır. Tuzlu kenarlığı ile bilinen bu kokteyl, buzla karıştırılıp servis edilir.
 3. Daiquiri: Daiquiri, beyaz rom, lime suyu ve şeker kullanılarak hazırlanır. İsteğe göre meyve püresi de ekleyerek daha lezzetli hale getirebilirsiniz.
 4. Sex on the Beach: Bu kokteyl, tekila, ananas suyu, portakal suyu ve cranberry suyu kullanılarak yapılır. Buzlu bardağa döktükten sonra servis edilir.
 5. Tequila Sunrise: Kahvaltıda tüketilen meşhur egzotik içeceklerden biri olan Tequila Sunrise, tekila, portakal suyu ve grenadin şurubu ile hazırlanır. Bardağa önce buz konulur, ardından tekila, portakal suyu ve grenadin şurubu eklenir.

İlginizi çekebilir: Yaza Merhaba: Enfes Mojito Tarifi

İnanılmaz Kolay ve Renkli Kokteyller

 1. Blue Lagoon: Blue Lagoon, votka, limon suyu ve blue curacao şurubu kullanılarak hazırlanır. İçeceğin rengi ise, tabii ki, masmavi.
 2. Pina Colada: Pina Colada, ananas suyu, hindistan cevizi kreması ve beyaz rom ile hazırlanır. İçeceği servis etmeden önce hindistan cevizi tozları ile süsleyebilirsiniz.
 3. Mai Tai: Mai Tai, karanfil, limon, üzüm, ananas suyu, dark rom ve Cointreau kullanılarak yapılır. Bir diğer tropikal kokteyl olan Mai Tai, buzlu bardakta servis edilir.
 4. Strawberry Margarita: Margarita tarifine çilek püresi ekleyerek hazırlayacağınız bu kokteyl, hem renkli hem de çok lezzetli. Bardağın kenarını çileklerle süsleyebilirsiniz.
 5. French Martini: French Martini, votka, ananas suyu ve Chambord likörü ile hazırlanır. Servis edilmeden önce buzlu bardakta karıştırılır.

İlginizi çekebilir: Vegan pasta tarifi

Parti İçin En İyi Barmen Kokteyl Tarifleri

Parti vermek istediğinizde, yaratıcı ve eğlenceli kokteyllerle konuklarınızı şaşırtabilirsiniz. İşte size en iyi parti kokteylleri tarifleri:

 1. Zombie: Zombie, beyaz, koyu ve altın renkli rom, grenadin şurubu, portakal suyu, ananas suyu ve lime suyu kullanılarak hazırlanır. Buzu, nane yaprakları ve meyve ile süsleyerek servis edebilirsiniz.
 2. Long Island Iced Tea: Long Island Iced Tea, votka, tekila, beyaz rom, kahverengi likör, limon suyu ve kola kullanılarak hazırlanır. Kokteylin rengi buzlu cam bardağa servis edildiğinde buzlu çayı andırır.
 3. Cosmopolitan: Cosmopolitan, votka, Cointreau, lime suyu, cranberry suyu kullanılarak hazırlanır. Bardağın kenarını lime suyu ve şekerle süsleyebilirsiniz.
 4. Kamikaze: Kamikaze, votka, lime suyu ve Cointreau kullanılarak hazırlanır. Servis edileceği bardakta buzlu olarak servis edilir.
 5. Bloody Mary: Bloody Mary, votka, domates suyu, limon suyu, Worcestershire sosu, tuz ve karabiber kullanılarak hazırlanır. İsteğe göre diğer baharatlar da ekleyebilirsiniz.
barmen kokteyl tarifleri
barmen kokteyl tarifleri

Artık parti hazırlıklarınız için barmen kokteyl tarifleri ile dolu bir listeye sahipsiniz. İsterseniz klasik kokteylleri tercih edin, isterseniz de yaratıcılığınızı konuşturarak yeni kokteyller keşfedin. Her zaman unutmayın, kokteyller sadece lezzetli değil, aynı zamanda partiye renk de katarlar. Şimdi parti hazırlıklarına başlayın ve en lezzetli kokteylleri sunmanın keyfini çıkarın!

İlginizi çekebilir: Starbucks brownie tarifi

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın